29 C
Skopje
четврток, јули 2, 2020
Почетна Тагови Адора инженеринг

Таг: Адора инженеринг

Драгана Д. Чифлиганец добитник на престижната награда „40 под 40“ за...

Извршната директорка на Адора инженеринг, Драгана Д. Чифлиганец, ја доби престижната интернационална награда „40 под 40“, што на...

Адора Инженеринг доби национално признание за Македонски квалитет 2018

Градежната компанија Адора инженеринг денес од претседателот на Република Македонија д-р Ѓорѓе Иванов доби национално признание за македонски квалитет 2018, што четврта година по...

Адора инженеринг и Завар дизајн последните заеднички дизајн проекти за домување...

Адора инженеринг и Завар дизајн со заеднички изложбен простор и последните дизајн проекти во објектите за современо домување, се претставија на 8-то издание на...

Со осветлување на крстилницата заокружен црковниот комплекс Свети Јован Крстител во...

  Во православниот храм Свети Јован Крстител во општина Аеродром, Скопје, според црковните традиции и обичаи, во присуство на ктиторот проф. д-р Ванчо Чифлиганец со...

„Адора инженеринг“ – ПАР ЕКСЕЛАНС во македонското градежништво

Два капитални проекти во последните две години, лидерство во градежништвото, награди за иновации во изградбата и многубројни задоволни купувачи се заеднички именител за компанијата...

По повод саемот за недвижности, Адора со изненадување за сите купувачи...

Сите купувачи на дом во новиот урбан симбол на Скопје, атрактивниот комплекс Адора Flatiron, од денес до 31 октомври, по повод Саемот за градежништво...

Aдора Инженеринг доби интернационална награда за воведување на Boutique real estate...

Адора инженеринг од Светската маркетинг организација, во Амстердам е наградена со златен медал за квалитет, за воведување на Boutique Real Estate концептот во Југоисточна...

Предадени клучевите на првите станари на Diamond Garden by Adora

Комплексот Diamond Garden by Adora во Тафталиџе, во скопски Карпош, ги доби првите станари. Тие вчера ги добија клучевите од нивниот нов дом, како...

Адора инженеринг награди 12 среќни купувачи на дом со патување во...

„Најмногу љубов и уживање на m², во новиот дом и во вечниот град Рим“ е слоганот под кој 12 купувачи на стан од Адора...

Фондацијата Проф. Д-р Ванчо Чифлиганец добитник на наградата за општествена одговорност...

За изградба и донација на нов, безбеден и топол дом на место на опожарениот, за Ивана и Јован Трајкови во Дедино и за богатата...

НАЈПОПУЛАРНИ