4 C
Skopje
недела, април 11, 2021
Почетна Тагови Албанија

Таг: Албанија

Во Албанија од денес забрана за пластичните кеси под 30 микрони

Од денес официјално стапи во сила одлуката на албанската влада за забрана на производство, трговија и употреба на пластични кеси послаби од 30 микрони. „Од...

Од летово ќе почне да сообраќа албанскиот национален авиопревозник Air Albania

Албанија добива национален авиопревозник од летово, компанија формирана од албанска инвестициска компанија заедно со Turkish Airlines. Air Albania прво ќе почне да сообраќа на...

Албанија ќе забрани увоз на автомобили произведени пред 2009 година

Албанскиот министер за туризам и животна средина Бленди Клоси соопшти дека Албанија ќе забрани увоз на автомобили произведени пред 2009 година. Според него, овој чекор...

CNN отвора телевизија во Албанија

Една од најголемите градежни компании во Албанија „Генер2“ во партнерство со CNN ќе започне прв информативен телевизиски канал – А2. Новата телевизија, која со емитување...

НАЈПОПУЛАРНИ