13.7 C
Skopje
четврток, октомври 1, 2020
Почетна Тагови безжично полнење

Таг: безжично полнење

Новиот телефон на Xiaomi ќе може безжично да полни други уреди

Првиот смартфон во светот со реверзибилно полнење беше Huawei Mate 20 Pro, кој на корисниците им овозможуваше со својот телефон да полнат други уреди...

Израелска компанија ќе гради електрични патишта со безжично полнење

Развојот на електричните патишта со безжично полнење доби уште еден поттик напред. Компанијата Dan Bus Company од Тел Авив ги најави своите планови да...

НАЈПОПУЛАРНИ