18.4 C
Skopje
четврток, октомври 1, 2020
Почетна Тагови бесплатно возење

Таг: бесплатно возење

Во метрото во Рим можете да платите со пластични шишиња наместо...

Ако патувате низ Рим, а немате доволно пари за да се возите во метрото, не се грижете. Само соберете неколку пластични шишиња, оденсете ги...

Жителите на Индонезија добиваат бесплатно возење со автобус во замена за...

Вториот по големина град во Индонезија пронајде нов начин да ги поттикне жителите да го рециклираат отпадот -  им нуди бесплатно возење со автобус...

Илон Маск ќе нуди бесплатни тест возења низ тунелот под Лос...

Компанијата на Илон Маск, Boring Company, е при крај со изградбата на првиот тунел под Лос Анџелес. Тоа го напиша Илон Маск на својот...

НАЈПОПУЛАРНИ