Почетна Тагови бирократија

Таг: бирократија

Нов Зеланд повторно е најдобра земја за основање бизнис

0
Светската банка ја состави годишната листа со бирократски економии според кои Нов Зеланд повторно го освои првото место откако стана уште поевтина земја за...