10.1 C
Skopje
вторник, октомври 15, 2019
Почетна Тагови Богољуб Кариќ

Таг: Богољуб Кариќ

Српскиот бизнисмен Богољуб Кариќ ќе гради цел град во Германија

Бизнисменот Богољуб Кариќ тргнува во нови потфати и планира во Германија да изгради цел град. Кариќ на својот профил на Facebook наведе дека после...