Почетна Тагови бременост

Таг: бременост

Garmin овозможува следење на целата бременост од почеток до крај

0
Garmin претстави нова функција за апликацијата Garmin Connect наречена Pregnancy Tracking, која на жените ќе им овозможи на својот паметен часовник или на својот...

Паметен појас им овозможува на жените кои користат сурогат мајка да...

0
Овој појас кој се става околу половината на жената им овозможува на жените кои не можат да раѓаат и наместо тоа, користат сурогат мајка,...

Жените во иднина ќе можат да раѓаат деца без потреба од...

0
За две децении отсега жените ќе можат да раѓаат бебиња беа да има потреба од мажи, вели експертот за плодност д-р Дејвид Молој. Тој...

Lia е биоразградлив тест за бременост направен од тоалетна хартија

0
Околу 1.000 тони пластика од тестови за бременост завршува на депонија секоја година, па токму затоа е време за редизајн и реосмислување на тестовите...