19.8 C
Skopje
четврток, октомври 5, 2023

Воведена редовна авиолинија Скопје – Љубљана, цените од 25 евра

ТАВ синоќа на Меѓународниот aеродром Скопје го означи стартот на новата редовна авио линија Скопје–Љубљана, на Wizz Air. „ТАВ...

Центарот за управување со знаење организира пичинг на иновативни компании

Денес осум месеци иновации, соработка и посветеност,резултираат во завршен настан за проектот „Gazelle“ од програмата InterregBalkanMed, на Центарот за управување со знаење,....

Дијамантите на Божиновски часовници и накит на 44 издание на фестивалот...

Прославувајќи ја ноќта на кинематографите во Битола, на црвениот тепих поминаа неколку светски оскаровци на кинематографијата и некои од...

Пензиските друштва организираат натпревар за одржливи решенија во рамки на кампањата...

Денес трите пензиски друштва, КБ Прво пензиско друштво ад Скопје, Триглав пензиско друштво ад Скопје и Сава пензиско друштво ад Скопје, го...

Oд утре се воведуваат гарантирани цени на основните продукти

Бројни прехранбени производи од среда ќе имаат пониски цени за минимум десет проценти и ќе бидат видно означени во маркетите. Назнаката за...

„Барби“ официјално стана филм со најголема заработка во историјата на Warner...

Филмското студио Warner Bros неодамна соопшти дека филмот “Barbie” ја надминал границата од 1,34 милијарди долари на глобалниот „бокс офис“, со што официјално стана филм со...

Се отвара нов тренинг центар во Кочани за полесно вработување на...

Денеска, компанијата „Амфенол Технолоџи Македонија“ и средното стручно училиште „Гошо Викентиев“ од Кочани потпишаа Mеморандум за соработка со Активностите на УСАИД Партнерства за...

Бесплатни онлајн часови за програмирање, веб дизајн и дизајн за деца...

Едукативниот центар за деца „Едуфронт“ најавува бесплатни, отворени, воведни часови за онлајн обуките од Digipath - Дигитални патеки за програмирање, веб дизајн...

Дигитален асистент, алатка во грижата за корисници на А1 Македонија

А1 Македонија веќе се етаблира како носител на дигитализацијата во заедницата и сите напори компанијата ги насочува кон дигитализација на корисничкото искуство,...

Ова се автомобили кои прават возачите да се чувствуваат посреќни

Возењето со спуштен покрив не само што ги зголеми позитивните емоции, туку и предизвика намалување на варијабилноста на отчукувањата на срцето.

НАЈПОПУЛАРНИ