Почетна Тагови брендови

Таг: брендови

Brand Finance: Ферари е најмоќен, а Амазон најведен бренд на светот!

0
„Ферари“ втора година по ред е најмоќниот бренд на светот на ранг-листата на глобалните 500 светски брендови на „Бренд фајнанс“. Американската компанија за интернет-трговија „Амазон“,...

Арсовска: Потребна институционална поддршка за позиционирање на македонските брендови

0
Македонските брендови тешко се позиционираат, мала e застапеностa на нашите производи на глобалните пазари, a истото се должи генерално на непостоење национална стратегија за институционална поддршка за...

Ова се 100 must have брендови за секоја подобро снабдена продавница!

0
Трговците од Македонија избраа 100 брендови кои секоја подобро снабдена продавница треба да ги има на своите полици во 2019 година. Ваков избор за...

Brandwatch анализа: Кои брендови доминираат на социјалните мрежи?

0
Појавата и големата популарност на социјалните мрежи во изминатата деценија им овозможи на компаниите нов вид на интеракција со потенцијалните купувачи. Компанијата Brandwatch преку својот специјализиран софтвер...

Facebook, Pepsi и седум други скандали во бизнис светот кои ги...

0
Секоја година завршува со некаков вид на скандал со кој се соочиле познатите брендови, а годинава за првпат најголем дел од нив биле поврзани...

Шест нешта кои секој експерт за комуникација треба да ги знае...

0
Меѓународната агенција за комуникација Grayling претстави шест маркетинг и комуникациски трендови за кои верува дека ќе им помогнат на брендовите и експертите за комуникација во...

Ова се највредните брендови во светот

0
Apple  е највреден бренд во светот, а веднаш по него следуваат Google и Microsoft, покажува анализата на меѓународната консултантска компанија Interbrand, која традиционално ги...