Почетна Тагови брзина

Таг: брзина

Mакедонија е 109-то место во светот според брзината на Интернетот

0
Македонија е на 109-то место во светот од 221 земја според брзината на Интернет, според рангирањето на Worldwide Broadband Speed League на Cable.co.uk и...

Која земја има најбрз интернет во светот?

0
Тајван, Сингапур и Џерси се на врвот на листата со места со најбрз интернет во светот. Велика Британија е на 33. место, а САД...

Франција има најбрз интернет во Европа

0
Земјите од Европската унија имаат прилично изедначена брзина на мобилниот интернет, покажа истражувањето на RFBenchmark, направено за изминатата 2019 година. RFBenchmark податоците за анализа...

VIDEO: Еве како изгледа брзината на светлината во забавено видео

0
Светлината патува со 300 милиони метри во секунда и се верува дека досега тоа е ненадминлива брзина во целата вселена. Но, дали знаете како...

Сите нови автомобили во ЕУ до 2022 година ќе имаат ограничувачи...

0
За три години отсега сите нови автомобили во Европската унија ќе бидат опремени со уреди кои ќе ја ограничуваат брзината на движење. Оваа одлука...

Важноста на факторот „време“ при транспорт и доверба кај клиентите

0
Kакво е чувството кога продавачот ќе Ви честита за одличниот избор на автомобил со фенси металик боја и со најнова технологија која веќе е...

Google Maps сака да ви помогне да се спасите од казните...

0
Google сака да воведе нова и многу корисна алатка во апликацијата Google Maps - систем за предупредување на камери за мерење на брзина. Оваа...

Која земја во Европа има најбрз мобилен Интернет?

0
Notel Poland, девелоперот на апликацијата RFBenchmark, која ја мери јачината на сигналот и брзината на мобилниот Интернет, го објави извештајот за брзината на мобилниот...

5G ќе овозможи далечинско управување со автомобилите

0
За мислете дека играте некоја игра како Fortnite Battle Royale на слушалки за виртуелна реалност во реално време, без доцнење и сето тоа преку...

Во многу земји мобилниот Интернет е побрз отколку безжичната мрежа

0
Брзината на преземање на мобилните мрежи во многу земји е значително поголема од брзината на преземање на безжичните мрежи, покажа истражувањето на компанијата OpenSignal....