Почетна Тагови бумбар

Таг: бумбар

На бумбарите им се заканува истребување

0
Бумбарите, едни од најбитните опрашувачи во природата, моментално се загрозени затоа што нивниот број драстично опаѓа. Според податоците на ново истражување, овие инсекти многу...

Научници именуваа новооткриен инсект по Леонардо ди Каприо

0
Залагањата за екологијата и заштита на животната средина на познатиот глумец Леонардо ди Каприо му донесоа ново признание: неговото име сега е дел од...