Почетна Тагови велосипедисти

Таг: велосипедисти

Паметни хеланки им помагаат на велосипедистите подобро да возат

0
Докторанд од Универзитетот Саутемптон, Девон Луис, основаше стартап наречен InPulse со цел на пазарот да ги пласира првите паметни велосипедски хеланки кои ќе бидат...

Ford направи јакна која може да комуницира со емотикони

0
Новата јакна на компанијата Ford има потенцијал да ја подобри комуникацијата на патиштата, особено за велосипедистите, што е многу битно поради се поголемиот број...

Специјално дизајнирана велосипедска кацига ја менува формата за време на трките...

0
Во врвните спортови како што е велосипедизмот секоја мала предност може да направи огромна разлика, било да е тоа некое полесно шише за вода...

Невидлив спреј ја рефлектира светлината и ги прави велосипедистите и пешаците...

0
Велосипедистите и пешаците многу често се жртви за сообраќајни незгоди, некогаш по нивна, некогаш по вина на возачите на автомобилите. За велосипедите има повеќе...

Ракавици за велосипедисти со ЛЕД сигнали покажуваат дали вртите

0
Zackees ракавиците кои покажуваат ЛЕД сигнали се најубавиот гаџет за велосипедисти. Ракавиците се уникатна комбинација на мода и технологија и имаат посебни ЛЕД светла...

Crosspoint се водоотпорни чорапи за авантуристи кои сакаат природа

0
Showers Pass е компанија специјализирана за водоотпорни производи кои и овозможуваат на кожата да дише Базирана во Портланд, Орегон, компанијата Showers Pass е составена од...