Почетна Тагови вештачки дожд

Таг: вештачки дожд

Јужна Кореја ќе го решава проблемот со загадувањето со создавање вештачки...

0
Загадувањето на воздухот во Јужна Кореја достигна алармантни размери и има барања ситуацијата да се прогласи за национална катастрофа. Во главниот град Сеул луѓето...