Почетна Тагови вештачки луѓе

Таг: вештачки луѓе

Samsung воведува вештачки луѓе на своите телефони

0
Вештачката интелигенција зазема замав, па досега слушавме гласини за воведување на личниот гласовен асистент Siri на iPhone, а сега Samsung оди чекор понапред и...