4.8 C
Skopje
сабота, ноември 27, 2021
Почетна Тагови Влада на РМ

Таг: Влада на РМ

Анализа: Фејсбук користат 23 министри во Владата, 14 се активни на...

Дваесет и три од вкупно 26 министри во Владата на Република Македонија активно користат Фејсбук, што е зголемување за тројца кои се активни на...

Делегација од Microsoft во македонската влада, се подготвува договор за соработка

Финишираме план за соработка со една од најмоќните глобални ИТ компании во светот, истакна премиерот Зоран Заев на денешната средба во Скопје со делегацијата...

Со 3,4 милиони евра за бизнис акцелератори и технолошка експанзија ќе...

Државата со 3,4 милиони евра ќе помага формирање акцелератори каде младите ќе отвораат сопствени бизниси, и ќе поттикнува технолошка експанзија на мали и средни...

Владата прифати укинување на временското ограничување за продажба на алкохол, се...

Владата на вчерашната седница го прифати предлогот со кој се нудат измени и дополнувања на Законот за трговија на предлог на Министерството за економија. Измените...

Отворање 980 мали бизниси со Програмата за вработување 2018

Министерството за труд и социјална политика, Агенцијата за вработување и УНДП денеска потпишаа Договор за Годишната програма за вработување 2018, проектирана на 8,3 милиони...

Компаниите заинтересирани за мерките од Планот за економски раст

Компаниите генерално немаат забелешки за мерките од третиот столб на владиниот План за економски раст, но имаат нејаснотии во однос на условите и критериумите...

Владата и Фондот за иновации денес доделија договори за финансирање на...

Денес во просториите на Владата на Република Македонија се одржа свечено доделување на договорите за финансирање на дваесет македонски компании кои претходно беа избрани...

Македонија се враќа на Светскиот економски форум во Давос после 15...

Владина делегација предводена од премиерот Зоран Заев на 25 и 26 јануари ќе учествува на Светскиот економски форум кој ќе се одржува во Давос,...

НАЈПОПУЛАРНИ