Почетна Тагови вработени

Таг: вработени

ТОП 10 земји кои најмногу ги ценат вработените

0
Швајцарија е прогласена за најдобро место во светот за привлекување и грижа за квалификуваните работници четврта година по ред. Централноевропската држава ги остави зад себе...

На Силиконската долина и се заканува егзодус на вработените

0
Компанијата Brunswick Group спроведе истражување меѓу вработените во технолошките компании од заливскиот дел на Сан Франциско, кој ја вклучува и Силиконската долина за иднината...

Жарко Костиќ: Клучoт за високата мотивација е во секојдневно поставување нови...

0
Мотивацијата е секогаш поврзана со иднината и постигнување на нешто.  Поврзана е со некоја цел. Мотивацијата исто така зависи и од продуктивноста. Колку е...

10.000 банкари од Citigroup ќе бидат заменети со роботи

0
Во наредните пет години роботи ќе заменат 10.000 вработени во една од најголемите банки во САД – „Ситибанк“, соопшти претседателот на оваа финансиска институција,...

Нехумани услови за работа кај најбогатиот човек на планетата, тврдат вработените

0
Условите за работа во американскиот гигант Amazon се нехумани, а платите се мали, тврдат вработените. „Без разговор со колегите, ниту време за одење во...

Стартап од Лондон разви софтвер за вештачка интелигенција со кој компаниите...

0
Стартапот StatusToday кој е со седиште во Лондон доби почетна инвестиција од 3,9 милиони долари од Local Globe и фондовите Notion Capital и Brent Hobermann за унапредување...

Очилата на Panasonic за засилена реалност ја зголемуваат продуктивноста на вработените

0
И покрај потенцијалот да бидат интересен производ за корисниците, Google Glass привлекоа само малку внимание. Јапонската компанија за електроника Panasonic на очилата за засилена...

Три типа на луѓе кои ѝ се потребни на секоја компанија

0
Какви ќе бидат вработените во една компанија, секако, зависи од директорот на компанијата односно оној кој ги вработува, но и од она што пазарот...

Facebook по трет пат прворангиран на листата на најдобри компании за...

0
Во листата кога традиционално ја објавува Glassdoor на 100 најдобри места за работење во 2018, Facebook е на прво место бидејќи вработените во компанијата рекле дека им...

Ако не им се заблагодарувате на вработените редовно, ризикувате да ги...

0
Во најнова анкета, 81% од испитаниците одговориле дека би работеле понапорно за шеф кој е поблагодарен за нивната работа! Како лидер, имате многу важни одговорности,...