Почетна Тагови вселенско летало

Таг: вселенско летало

Наскоро ќе биде реализирана првата мисија на вселенската компанија Blue Origin...

0
Се поблиску сме до првата мисија со човечки екипаж на вселенската компанија Blue Origin, која ја основаше основачот и на Amazon, Џеф Безос. Вчера...

SpaceX објави видеосимулација на првата мисија на Crew Dragon во 2020...

0
Првата мисија на вселенското летало на Илон Маск можеби нема да се случи до идната година, но SpaceX сподели видео со симулација на првиот...

Илон Маск го претстави новиот прототип на неговото вселенско летало за...

0
Извршниот директор на ЅpaceX, Илон Маск, објави нови детали за вселенското летало Starship Mark 1, за кое вели дека ќе успее да превезе огромен...