Почетна Тагови гасови

Таг: гасови

iPhone 11 ќе може да ви го спаси животот

0
Идниот гаџет на Apple веројатно ќе може да ви го спаси животот доколку патентот за кој аплицираше компанијата биде успешен. Наредниот часовник или iPhone можеби...

ЕУ до 2030 година ќе ја намали емисијата на CO2 од...

0
По тешки преговори, од Европската комисија соопштија дека преговарачите од земјите од ЕУ и Европскиот парламент се договорија дека до 2030 година ќе ја...

Во наредните 200 години нивото на морињата ќе се покачи за...

0
Нивото на морињата и океаните во наредните два века ќе се зголеми за од 0,7 до 1,2 метри дури и ако владите стават крај...

Дванаесет светски метрополи од 2025 година ќе користат само „зелени“ автобуси

0
Дванаесет светски метрополи, меѓу кои Лондон, Париз, Лос Анџелес и Кејптаун, завчера постигнаа договор од 2025 година да се користат само автобуси со нула...