Почетна Тагови гигафабрика

Таг: гигафабрика

Илон Маск преговaрa за градење гигафабрика во Европа

0
Tesla Inc, компанијата на чие чело е познатиот иноватор Илон Маск, е во преговори со властите на Германија и Холандија за изградба на првата...

Tesla избра локација за новата гигафабрика во Eвропа?

0
Комбинацијата од најнизок данок на добивка во ЕУ, развиена инфраструктура и силно лобирање од министерот за надворешни работи би можела наскоро да се исплати....