4 C
Skopje
недела, април 11, 2021
Почетна Тагови Гинисов рекорд

Таг: Гинисов рекорд

Погледнете го небесниот спектакл на Hyundai со кој го собори Гинисовиот...

https://www.youtube.com/watch?v=ead2Efblvxk Hyundai на крајот на минатиот месец на кинескиот пазар го лансираше својот бренд за луксузни возила...

Пуштена во употреба најголемата фонтана во светот

Преполна со светла во секакви бои и млазеви вода кои се издигнуваат кон небото, најновата атракција во Обединетите Арапски Емирати пред неколку...

Во Португалија е изложена најскапата чоколада во светот – едно парче...

Најскапата чоколада во светот вчера беше изложена на фестивалот на чоколада International Chocolate Festival во местото Обидос во Португалија. Станува збор за органичена количина...

НАЈПОПУЛАРНИ