-4 C
Skopje
среда, ноември 25, 2020
Почетна Тагови говорници

Таг: говорници

Утре во Битола ќе се одржи Inno Cafe со интересни гости!

Денес, успешните бизниси иновациите ги третираат како мошне сериозна работа. И додека светот зборува за иновации, ние кај нас со Innotech Club...

Новиот говорник на конференцијата Spark.me 2018 e Итај Талгам, диригент, тренер...

Организацискиот тим на Spark.me, една од најголемите маркетинг конференции во југоисточна Европа, која ќе се одржи од 26 до 27 мај во Будва (со...

Дејв Бирс, Џон Буркхарт и Мет Дезмије се новите говорници на...

Организацискиот тим на Spark.me, една од најголемите маркетинг конференции во југоисточна Европа, која ќе се одржи од 26 до 27 мај во Будва (со...

Третиот мотивациски настан Feed Your Brain ќе се одржи на 3....

По примерот на многу светски настани на кои свои говори имаат луѓе кои имаат што да кажат, од 13 март и во Македонија започна...

Утре ќе се одржи првиот мотивациски настан Feed Your Brain во...

По примерот на многу светски настани на кои свои говори имаат луѓе кои имаат што да кажат, од 13 март започнува акцијата Feed Your...

Lufthansa авионите ги претвора во места за одржување презентации и говори

Кога летате со авион можете да изберете од повеќе начини да се занимавате и да ви помине времето: да работите, да гледате некој филм...

НАЈПОПУЛАРНИ