19 C
Skopje
понеделник, јуни 1, 2020
Почетна Тагови граден кош

Таг: граден кош

Huawei развива дијагностички систем за болните од корона вирусот базиран на...

Во соработка со Универзитетот Хуангжу и компанијата Lanwon, Huawei разви и тестираше систем базиран на технологија за вештачка интелигенција кој брзо и...

НАЈПОПУЛАРНИ