33 C
Skopje
четврток, јули 2, 2020
Почетна Тагови донации

Таг: донации

Колку донираа технолошките гиганти за борбата против корона вирусот?

Големите технолошки компании на различни начини се обидуваат да помогнат во борбата против корона вирусот и кризата која се создаде во светот....

Вредноста на донациите во Македонија во 2018 изнесуваше два милиони евра

Во 2018 година се забележани 581 единечни случаи на донирање во добротворни цели во Северна Македонија, а со донации во земјата се...

Денес голема донаторска акција „Нахрани 10.000“

Храна за социјално загрозени граѓани ќе може да се донира денеска до 18 часот на 19 локации во Скопје, Велес, Битола, Штип,...

Прва меѓународна донаторска конференција за Шар Планина

Првата меѓународна донаторска конференција за Шар Планина „Одржливо прекугранично финансирање на проекти за Шар Планина како иден национален парк“ ќе се одржи на 12 јуни...

YouTube доби нова опција за организирање хуманитарни акции

Познатиот видеосервис воведе опција за донации со помош на која креаторите на содржини и гледачите ќе можат полесно да донираат пари за избрани добротворни...

Претставена првата македонска апликација за донации

Поедноставувањето на секојдневни услуги преку дигитални решенија станува сe почесто, a деновиве беше претставена и првата македонска апликација за донации. Здружението „Хуманост без граници”...

ЕВН Македонија со серија донации за крајот на годината

Како продолжение на многугодишната традиција, и годинава ЕВН Македонија ги посвети празничните  денови на дарување подароци за социјално ранливите граѓани. Во последните денови на...

НАЈПОПУЛАРНИ