Почетна Тагови Дубаи

Таг: Дубаи

Во Дубаи отворен највисокиот базен во светот

0
Во новоотворено луксузно одморалиште во Дубаи отворен е и импресивен базен за гостите, кој се наоѓа на 77. кат на висина од речиси 300...

Пуштена во употреба најголемата фонтана во светот

0
Преполна со светла во секакви бои и млазеви вода кои се издигнуваат кон небото, најновата атракција во Обединетите Арапски Емирати пред неколку дена си...

Дубаи инјектира 2 милијарди долари во националниот авиопревозник Emirates

0
Владата на Дубаи инјектираше 2 милијарди долари во националната авиокомпанија Emirates, откако пандемијата на коронавирусот во март го стопираше патувањето со авион. Доколку е...

Дубаи ја изгради најголемата 3Д печатена зграда во светот

0
Среде сите негативности околу корона вирусот, еве малку позитивни вести. Дубаи ја заврши изградбата на најголемата 3Д печатена зграда во светот, и тоа користејќи...

Во продавниците во Дубаи, ИКЕА воведе плаќање со време наместо со...

0
Познатиот шведски синџир ИКЕА во Дубаи воведува можност за плаќање со времето кое купувачот го потрошил за да стигне до продажниот објект. Иако на...

Во Дубаи отворена најголемата 3Д печатена зграда во светот

0
Најголемата 3Д печатена зграда во светот конечно е изградена во Дубаи. Двокатната зграда има површина од околу 640 квадратни метри и ќе се користи...

Најголемата 3Д печатена зграда во светот е готова после 2 недели...

0
3Д печатењето брзо зема замав како евтин и одржлив начин на градење и се почесто го избираат архитекти од целиот свет. Всушност, бостонската компанија...

Полицијата во Дубаи ќе ги вози иновативнитe Cybertrucks на Илон Маск

0
Tesla Cybertruck, иновативниот камионет на Илон Маск, дефинитивно ќе привлекува внимание додека се вози по улиците на најфутуристичкиот град на Обединетите Арапски Емирати. Од...

Преку присуство на саеми Витаминка ја продолжува потрагата по нови пазари

0
Со големиот асортиман, разните производи, широкиот спектар производни програми, Витаминка се претставува на најголемите саеми и со тоа ја продолжува потрагата по нови пазари....

ВИДЕО: Проектот Skyway е футуристички хоризонтален лифт за жители од облакодерите...

0
Проектот SkyWay е воздушен транзитен систем кој ќе ги поврзува виталните точки во Дубаи како што е финансискиот центар, центарот на градот и бизнис...