Почетна Тагови електричен автомобил

Таг: електричен автомобил

Наскоро нова верзија на најевтиниот електричен автомобил во светот

0
https://www.youtube.com/watch?v=kccGot0kBf4 Еден од најпродаваните автомобили во Кина се вика Wuling Hongguang MINIEV, a тој исклучително евтин електричен автомобил е пуштен во продажба минатото лето. Оттогаш...

Паметен е-паркинг може да ги детектира бензинците и ги казнува

0
Во текот на оваа година во Велика Британија се очекува пораст на станиците за полнење на електрични автмобили, кои ќе бидат интегрирани во обичните...

Илон Маск ќе произведува автомобили со помали димензии за европскиот пазар

0
Илон Маск ги откри потенцијалните планови на Teslа, кои вклучуват развој на нови електрични автомобили со помали димензии дизајнирани од европски дизајнери и наменети...

Електричен автомобил кој чини само 4.000 долари стана вистински хит

0
Најголем удел на пазарот за електрични автомобили има Tesla со својата линија возила S3XY (моделите S, 3, X и Y), но се поголема побарувачка...

ВИДЕО: Ова е најевтиниот електричен автомобил во светот

0
Најевтиниот електричен автомобил во светот доаѓа од Кина и чини од 930 до 1.200 долари, а може да се нарача преку Alibabа. Ваков автомобил...

Citroen го претстави својот електричен автомобил Ami кој ќе чини само...

0
Citroen минатата година го претстави концепт возилото Ami One, интересен мал автомобил наменет за двајца патници кој е едно од решенијата за т.н. урбана...

Турскиот претседател Ердоган го претстави првиот турски електричен автомобил

0
Турскиот претседател Ердоган го претстави првиот турски електричен автомобил. „Денес сведочиме на историски ден за нашата земја. Сведочиме на остварувањето на турските соништа од...

Автомобилот Roadster на Илон Маск го направи првиот круг околу Сонцето

0
Најчудниот објект во вселената сигурно е астронаутот Starman, кој веќе 557 дена седи зад воланот на електричниот автомобил Tesla Roadster и лебди во сончевиот...

Овој електричен автомобил се полни самиот себеси со соларна енергија

0
Ова е Lightyear One, електричен автомобил кој самиот себеси се полни со соларна енергија. Има максимален досег од 724 км, што е за 129...

Најбрзиот човек во светот, Усеин Болт, направи електричен автомобил

0
Електричните автомобили наскоро ќе добијат навистина неочекувана конкуренција од никој друг туку најбрзиот човек на светот - Усеин Болт. Ѕведата на трките на 100...