Почетна Тагови електричен велосипед

Таг: електричен велосипед

Велосипедот Lopifit го придвижувате додека одите

0
Замислете да можете да најдете комбинација од лента за одење/трчање и велосипед? На тој начин истовремено би имале лесна вежба која не ги оптоварува...

Римац го претстави Greyp G6 – првиот паметен електричен велосипед кој...

0
Greyp G6, првиот паметен електричен велосипед од овој тип во светот, кој е дело на младиот хрватски иноватор Мате Римац, беше официјално претставен во...

ВИДЕО: Римац вечерва претставува целосно нов електричен велосипед

0
Три години по претставувањето на последниот електричен велосипед Greyp и речиси шест години по претставувањето на првиот модел со кој го одушевија светот, Мате...

ВИДЕО: Овој електричен велосипед по потреба се издолжува за да може...

0
Ова е Convercycle, електричен велосипед кој е две во едно - можете да го возите низ градскиот метеж како и секој електричен велосипед, а...

Маск ќе прави и електричен велосипед

0
Tesla во иднина покрај различните модели на автомобили и камиони, веројатно ќе произведува и електрични велосипеди, но не и електрични ромобили. „Мислам дека би можеле...

Ова е првиот електричен велосипед во светот кој се склопува за...

0
Gi FlyBike е создаден како реализација на една голема идеја: да се трансформира начинот на кој патуваат милиони луѓе во светот од дома до...

Паметно тркало секој велосипед го претвора во електричен

0
Љубителите на велосипедизмот сериозно можат да размислат за инвестирање во Copenhagen Wheel, односно паметно тркало за велосипед со кој секој велосипед станува паметен и...