-2.2 C
Skopje
четврток, јануари 27, 2022
Почетна Тагови Зараза

Таг: Зараза

Таканаречени „тивки зони“ во простории со висок ризик на зараза може...

Ако зборуваме потивко, испуштаме помалку честички и така се намалува можноста за ширење на корона вирусот, што во време на пандемија може...

Нов германски експеримент – 4.000 здрави луѓе ќе одат на концерт...

Германски истражувачи бараат 4.000 волонтери кои ќе одат на поп концерт со цел да утврдат колкав е ризикот од пренесување на корона...

Научниците предупредуваат дека луѓето создадоа „совршена бура“ за појава на нови...

Создадовме совршена бура за болести кои се пренесуваат од светот на дивите животни на луѓето и брзо се шират на глобално ниво,...

Мет Дејмон доаѓа на Балканот да снима филм на тема коронавирус

Еден од најплатените актери во светот, Мет Дејмон (49), би требало наскоро да дојде во Србија, а причината е снимањето на филм...

НАЈПОПУЛАРНИ