8.8 C
Skopje
сабота, декември 3, 2022
Почетна Тагови заштитни маски

Таг: заштитни маски

Колку долго се задржува корона вирусот на заштитните маски?

Со оглед на тоа дека корона вирусот примарно е болест на респираторниот систем, заштитната маска за лице не е површина до која...

Франција ќе купи повеќе од милијарда заштитни маски од Кина

Франција нарача повеќе од една милијарда заштитни маски од Кина за уште подобро да се справи со пандемијата на корона вирусот, изјави...

НАЈПОПУЛАРНИ