Почетна Тагови злато

Таг: злато

Овие десет земји имаат најголеми резерви на злато во светот

0
Златото е еден од најскапоцените метали на планетата, но не сите земји може да се пофалат со големи резерви на злато. Централните банки чуваат...

Корона вирусот предизвика златна треска

0
Веста која дојде од Австрија дека поради пандемијата дошло до огромна побарувачка на злато и златни пари само ја потврди најавата дека на светот...

Што порачувате со накитот што го носите?

0
Уште кај древните Египќани, но и во нашата историја и традиција постои симболиката на накитот што го носиме. Некогаш накитот бил одраз на општествениот...

Револуционерен нов тест открива кој било вид канцер за само десет...

0
Научници од Универзитетот Бризбејн дојдоа до откритие кое би можело целосно да го промени начинот на кој се открива и лечи канцерот. Имено, канцерот...

PERRIS MONTE CARLO – златна колекција која ја претставува моќта, луксузот,...

0
Колекцијата Perris Monte Carlo е создадена да буди интерес со својата разновидна и извонредна понуда на мириси која е композиција од најдобрите состојки. Резултатот...

Хрватското златно маслиново масло Golden Olive Oil во себе има 24-каратно...

0
Golden Olive Oil е extra virgin маслиново масло збогатено со листови 24-каратно злато, а е производ на 19 мали производители обединети под капата на...

Ова е најскапиот iPhone X и бесплатно ќе го добие Илон...

0
Паметните телефони iPhone не спаѓаат во категорија евтини телефони, дури ни кога се стари неколку години. Но, верзијата која ја направија Руси го надминува...

Kанадскатa инвестициска група Трафигура груп влегува во проектот за бакар и...

0
Реномираната канадска инвестициска група Трафигура груп влегува во проектот за бакар и злато Иловица – Штука, а ЕБРД ја потврдува својата поддршка за проектот...

Во Португалија е изложена најскапата чоколада во светот – едно парче...

0
Најскапата чоколада во светот вчера беше изложена на фестивалот на чоколада International Chocolate Festival во местото Обидос во Португалија. Станува збор за органичена количина...

Ова се најскапите чевли во светот

0
Веруваме дека ни во најлудите сништа не би можеле да претпоставите колку чинат најскапите чевли во светот, а ни да замислите како изгледаат. Раскошните...