21 C
Skopje
сабота, август 15, 2020
Почетна Тагови изнајмување

Таг: изнајмување

Во Берлин можете да изнајмите еден квадратен метар земја за да...

Во Берлин можете да изнајмите еден квадратен метар земја за да посадите бавча. Миленијалците во Германија се вљубеници во урбаното градинарство и сакаат на...

Илон Маск почна да ги изнајмува соларните панели. Познати и цените!

Ако живеете во САД и сакате да си ја намалите сметката за струја со инсталирање соларни панели, Илон Маск го има решението за вас...

Радикален потег – ИКЕА ќе изнајмува мебел

Шведскиот трговец со мебел ИКЕА прави радикален пресврт во својот бизнис, кој повеќе нема да се базира само на продажба на мебел туку и...

Овие паметни компании не продаваат облека – ја нудат за изнајмување

Зошто да купувате кога можете да изнајмите? Овие компании покажуваат како модната индустријата може да биде поодговорна кон животната средина и кон вашиот паричник Модната...

Фарма во Велика Британија изнајмува одржливи елки за Божиќ

На крајот на новогодишните и божиќните празници милиони семејства во светот ги фрлаат елките, што воопшто не е одржлива традиција. Според податоци на ВВС,...

Во Србија за 50 евра годишно можете да изнајмите шпорет или...

Последните неколку години во Србија цвета бизнисот со изнајмување бела техника и куќни апарати. Така, за само 50 евра годишно можете да изнајмите половна...

НАЈПОПУЛАРНИ