14 C
Skopje
недела, април 11, 2021
Почетна Тагови имунитет

Таг: имунитет

Со сегашното темпо на вакцинација, за имунитет на глобално ниво ќе...

Земјите што први започнаа со процесот на вакцинација можат да достигнат колективен имунитет за два до пет месеци од сега со тоа...

Луѓето кои оздравеле од КОВИД-19 имаат имунитет неколку месеци, но можат...

Луѓето кои биле болни од КОВИД-19 и оздравеле веројатно имаат имунитет најмалку пет месеци, но можат да го носат во себе вирусот...

Имунитетот на корона вирусот сепак трае подолго отколку што се мислеше

Ново истражување сугерира дека закрепнатите пациенти од корона вирусот веројатно имаат имунитет кој трае најмалки 8 месеци. Оваа студија се базира на...

До силен имунитет со Баланс+ Имуно, млеко збогатено со цинк

Како вистински избор за ладните зимски денови и заканите од настинки и вируси доаѓа новото млеко од Бимилк, Баланс+ Имуно со цинк, за јакнење...

Ново истражување покажа дека имунитетот на корона вирусот трае со години

Експертите на почетокот на пандемијата беа загрижени дека отпорноста на корона вирусот би била слична на грипот, поради што луѓето би требало...

Германско истражување покажа дека антителата против корона вирусот траат само неколку...

Истражување на научници од Минхен покажа дека антителата против корона вирусот не се задржуваат во телото подолго од неколку месеци, што ја...

И жителите на Велика Британија ќе добијат КОВИД пасош

Официјалната апликација на британското министерство за здравство NHS App неодамна доби логирање со препознавање лице, со што на корисниците им се олеснува...

Ново истражување покажа дека од годината на раѓање зависи дали ќе...

Едно ново истражување покажа дека возраста, односно годината на раѓање и првичниот контакт со грип ја предодредуваат отпорноста, односно ранливоста на организмот...

НАЈПОПУЛАРНИ