Почетна Тагови интервју

Таг: интервју

За да добиете работа во банката JP Morgan Chase треба да...

0
При вработувањето за многу компании најбитни се, но честопати не и пресудни, кратката биографија и портфолиото на кандидатите, како и впечатокот кој го оставаат...

Илон Маск објасни зошто традиционалното образование е бескорисно

0
Во едно неодамнешно интервју иноваторот и претприемач Илон Маск објасни зошто традиционалното образование, во суштина, е бескорисно. Тој истакна дека мнгоу од работите кои...

Седум знаци дека тој што ве интервјуира сака да ве вработи

0
Секој што се надева дека ќе се вработи оди на интервјуа за работа и знае колку може да бидат тие напорни и напнати. Сепак,...

Да се купува половна облека од „Копче“ е одговорно и еколошко...

0
Во мај годинава, во Скопје беше отворена првата продавница за половна облека на Црвен крст, наречена „Копче“. За концептот на „Копче“, кој значи да...

Белгиска телевизија употреби холограм за да направи интервју со фудбалерот Хазард

0
Белгиската телевизија La Uno покажа иновативен начин на интервјуирање така што употреби холограм за да го „донесе“ фудбалерот Еден Хазард во студиото. Откако Белгија...

Валентина Тасева: Од Electronic Arts се вратив со нова визија и...

0
Интервју со г-ѓа Валентина Тасева, генерална директорка на Семос Едукација и првата жена од Македонија којашто учествуваше на Меѓународната менторска програма за жени лидери...

Штефан Петер: ЕВН за една една година ќе изгради нови соларни...

0
Во текот на изминатите 12 години ЕВН Македонија има инвестирано повеќе од 370 милиони евра во изградбата на нова и реконструкција на постојната дистрибутивна...

Мате Римац: Concept_Two е автомобил каков што отсекогаш сакав да направам

0
Concept_Two, најновиот модел на Мате Римас, кој беше прогласен и за најбрз автомобил во светот, ги одушеви сите. Како што пренесува Zimo, Римац за...

Програмите на CEED Hub Скопје ги зголемуваат шансите за успех на...

0
CEED Hub Скопје е дел од CEED Македонија и делува како простор каде стартапите, претприемачите и ентузијастите можат да развиваат идеи и производи кои...

Што да одговорите кога на интервју ќе ве прашаат зошто ја...

0
Секогаш е најдобро да се стремите кон тоа да останете позитивни во текот на целото интервју за работа. Ниту еден работодавец нема да вработи...