7.6 C
Skopje
сабота, февруари 22, 2020
Почетна Тагови инфекции

Таг: инфекции

Бактериите од морето ја колонизираат нашата кожа после само 10 минути...

Ако ајкулите и изгорениците од сонцето не ве плашат додека сте на плажа, можеби ова ќе се исплаши. Според прелиминарните истражувања објавени неодамна, потребни...

Мобилна апликација може да „слушне“ дали имате инфекција!

Симптомите на инфекциите на увото се различни и слични со други заболувања, па лесно може да се постави погрешна дијагноза. Но, истражувачи на Универзитетот...

НАЈПОПУЛАРНИ