10 C
Skopje
сабота, април 10, 2021
Почетна Тагови историски градби

Таг: историски градби

Бактерии помагаат во реставрирање на историските згради

Паста направена од бактерии може да биде решението за големите трошоци за одржување на историските градби во Европа. Имено, многу од старите...

НАЈПОПУЛАРНИ