21 C
Skopje
петок, јуни 5, 2020
Почетна Тагови исхрана

Таг: исхрана

Совети за здрава исхрана – што треба да содржи еден балансиран...

Здрав и балансиран оброк е составен од хранливи состојки што ќе ги задоволат сите потреби за исхрана на една личност, притоа да не се...

„Нестле“: Светската популација расте, треба да се смени исхраната

Зголемувањето на светската популација ќе бара прилагодување на исхраната на човекот со намалување на потрошувачката на шеќер, сол и производи од месо,...

Бренсон и Гејтс инвестираа во стартап кој создава одржливо месо во...

Организацијата за храна и земјоделство при Обединетите нации проценува дека 26% од земјината површина која не е под мраз, се користи за одгледување добиток...

ВИДЕО: Оваа паметна виљушка ќе ви помогне да се храните здраво

HAPIfork е виљушка која се поврзува преку Вluetooth со апликација за телефон и во овозможува да ги следите сопствените навики за јадење. Има вибрации...

НАЈПОПУЛАРНИ