4 C
Skopje
недела, април 11, 2021
Почетна Тагови камен

Таг: камен

Бактерии помагаат во реставрирање на историските згради

Паста направена од бактерии може да биде решението за големите трошоци за одржување на историските градби во Европа. Имено, многу од старите...

Француски град нуди награда од 2.250 долари за некој што ќе...

Францускиот град Плугастел-Даулас нуди околу 2.250 долари за некој што ќе им помогне да го деифрираат написот изгравиран во камен, кој се наоѓа на...

Австралиска компанија направи водоотпорна хартија од камен

Дали знаевте дека може да се направи хартија од камен? Компанијата Karst Stone Paper од Австралија го прави токму тоа - произведува убави тетратки...

НАЈПОПУЛАРНИ