6.6 C
Skopje
среда, октомври 21, 2020
Почетна Тагови Кембриџ

Таг: Кембриџ

Научници од Кембриџ направија вештачки лист кој ги претвора сончевата светлина...

Листот кај растенијата е неверојатна мала машина која ја претвора сончевата светлина и јаглерод диоксидот во енергија за растението. Вештачките верзии, пак,...

Научници од Универзитетот Кембриџ открија материјал за батерии кои ќе се...

Тајната на батериите кои се полнат за неколку минути повеќе не е тајна за научници од Универзитетот Кембриџ. Истражувачите открија нова категорија материјали коja...

Цукерберг се огласи за инволвираноста на Facebook во скандалот со податоци...

Конечно соосновачот и извршен директор на Facebook, Марк Цукерберг, ја проби тишината и одговори на скандалот со злоупотреба на податоците на корисниците на социјалната...

НАЈПОПУЛАРНИ