Почетна Тагови коалиција

Таг: коалиција

Обединетите нации создадоа нова глобална коалиција за климатски промени

0
Планетата Земја има рок од 30 години за ефикасно да се справи со климатските промени, тврди Светската метеоролошка организација. Генералниот секретар на организацијата повика...