21 C
Skopje
вторник, септември 29, 2020
Почетна Тагови комарци

Таг: комарци

Комарците дневно убиваат повеќе луѓе отколку ајкулите за еден век

Болестите кои ги пренесуваат комарците како што се маларијата, треската и зика вирусот ги прават најсмртоносните живи суштества на планетата Земја, одговорни за милиони...

Bzigo е уред кој ги лови комарците во вашата соба

Една од работите со кои се бориме секое лето, покрај жештината, се досадните комарци. Израелскиот стартап Bzigo наскоро на пазарот ќе го лансира истоимениот...

Bandito e бразлетна која ќе ве спаси од комарците

Никој не сака комарци. Не само што се досадни, туку шират и смртоносни болести како маларија, чума, жолта треска и вирусот зика. Тие мали...

LG го направи првиот паметен телефон кој ќе ве спаси од...

LG претстави нов паметен телефон, LG K7i, кој ќе може да ги брка комарците со емитување ултразвучни вбранови од мрежниот додаток поставен на заедниот...

НАЈПОПУЛАРНИ