Почетна Тагови конференција

Таг: конференција

Apple ќе развива паметни екрани

0
Гласините за непотврдени настани или производи досега ги објавуваа новинари кои ги добиле информациите од добро информирани анонимни извори, но неделава информации за претстојната...

Google Chrome наскоро ќе нуди опција за видеоконференција директно од веб...

0
Последните неколку месеци апликации за видеоповици и видеоконференции доживеаја вистински бум. Некои непознати апликации одеднаш станаа неопходна алатка за работа, но и за одржување...

Мерките дополнително ќе ги задолжат угостителите, затоа нема да ги користат

0
Угостителите од сите градови во земјата кои по стапувањето на сила на уредбата на државата и мерките за заштита од вирусната инфекција не работат,...

Првата стартап конференција Pitch. Match. Grow. на 26 и 27 февруари...

0
PwC и Македонска берза организираат стартап конференција Pitch.Match.Grow. што ќе се одржи на 26 и 27 февруари, во хотел Мериот, Скопје. Учесниците ќе...

Конференција „Зголемување на конкурентноста на домашните мали и средни претпријатија“

0
Стопанската комора на Македонија, во соработка со Машинскиот факултет при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ и Техничкиот универзитет во Виена, организира конференција „Зголемување на...

Конференција 200 жени претприемачки по трет пат во Македонија

0
По трет пат во Македонија се случува настанот „Конференција за 200 Жени Претприемачки“, кој оваа година ќе биде збогатен и со избор на „Жена...

Споделуваме 5 заклучоци од конференцијата “Бизнис раст со е-трговија”

0
Под мотото „Бизнис раст со е-трговија“, во петокот во хотел „DoubleTree by Hilton“ во Скопје се одржа Втората годишна конференција за е-трговија на...

Податоците како вредност – МАСИТ ја најавува својата 16та годишна конференција.

0
МАСИТ ја најавува својата 16та конференција, која оваа година ја носи темата - DATA AS AN ASSET. Во рамки на конференциската програма докажани интернационални и...

Mеѓународната конференција „Жени во индустријата“ – родова еднаквост за поголем развој

0
Под мотото „Здружени лидери за унапредување на родовата еднаквост“, во Скопје започна дводневната меѓународна конференција „Жени во индустријата“, на која домашни и странски експерти...

Претставена новата генерација iPhone со најбрз процесор и професионални камери

0
Тим Кук, извршниот директор на Apple, вчера ги претстави најновите уреди на кои работеле изминатите неколку месеци. Дека не треба да очекуваме револуционерни производи...