21 C
Skopje
петок, јуни 5, 2020
Почетна Тагови коса

Таг: коса

ПАРУСАН – решение за третман при опаѓање на косата

 Опаѓање на косата при чешлање? Во последно време забележувате поголем број влакна на четката за коса? Прашањето е дали и кога треба да почнете...

Како правилно да негувате тенка и кршлива коса?

Генетика, неправилна нега, лоша исхрана – сите овие работи можат да резултираат со тоа да имате тенко и кршливо влакно. Токму ваквата коса знае...

Кои се најчестите причини за опаѓање на косата кај жените?

Неоспорно е дека кога станува збор за опаѓање на косата, мажите почесто се соочуваат со овој проблем. Сепак, оваа состојба е присутна и кај...

Четири совети за третман на ретка коса

Косата не е само израз на стил, нејзината состојба може многу да ви каже за нечие здравје.  Кога нејзината сјај и густина се губат,...

Кои се најчестите причини за опаѓање на косата кај жените?

Неоспорно е дека кога станува збор за опаѓање на косата, мажите почесто се соочуваат со овој проблем. Сепак, оваа состојба е присутна и кај...

НАЈПОПУЛАРНИ