Почетна Тагови кредитна картичка

Таг: кредитна картичка

Mastercard ќе ја пушти во употреба првата кредитна картичка во светот...

0
Мastercard и американската криптовалута Gemini ќе ја лансираат првата кредитна картичка во светот која на корисниците им дава награди во дигитални валути за трансакциите...

Шведска компанија ја направи првата кредитна картичка во светот која ја...

0
Оваа пролет шведската компанија за финансиска технологија Doconomy ја лансираше првата банкарска услуга во светот и првата кредитна картичка која менаџира со финансиите и...

Apple и Goldman Sachs подготвуваат нова кредитна картичка

0
Wall Street Journal пишува дека компанијата Apple и американската мултинационална инвестициска банка Goldman Sachs заедно подготвуваат нова кредитна картичка, која ќе се појави годинава....

American Express ќе прави кредитни картички од рециклирана пластика од океаните

0
Пластиката е дел од многу производи денес, вклучително и кредитните картички. American Express планира да ги направи првите кредитни картички направени од пластика собрана...

Со Mastercard® Wizz Air кредитна картичка од Комерцијална банка патувате и...

0
Во периодот кога се интензивираат патувањата до блиски и далечни дестинации, кога започнуваат уписите на универзитетите ширум светот, им се остваруваат соништата на возрасните...

Комерцијална банка претстави Mastercard Wizz Air кредитна картичка, прва кобрендирана картичка...

0
Комерцијална банка претстави нова Mastercard® Wizz Air кредитна картичка, која е првата и единствена кобрендирана картичка со авиокомпанија во Македонија, известуваат од банката. Новата картичка...

Apple и Goldman Sachs лансираат заедничка кредитна картичка

0
Apple и Goldman Sachs ќе лансираат заедничка кредитна картичка во 2019 година како еден предизвик за големите банки, пишува Daily Mail. Apple работи на развивање на...