9 C
Skopje
четврток, јуни 4, 2020
Почетна Тагови крлушки

Таг: крлушки

Британска студентка создаде биопластика која се распаѓа за само 6 недели

Британска студентка создаде биопластика која се распаѓа за само 6 недели. Пластиката е направена од отпадоци од риби, односно од крлушки и...

Биоразградлив флексибилен екран за смартфони направен од крлушки од риба

Научници од Универзитетот за технологија Нанџинг во Кина изгледа имале премногу слободно време во текот на карантинот, па деновиве в списанието ACS...

НАЈПОПУЛАРНИ