Почетна Тагови кукла

Таг: кукла

Нови Барби кукли – ќелави и болни од витилиго

0
Американската компанија Matel, која ги произведува најпознатите кукли во светот, Барби, претстави нови дизајни на куклата со кои ја прошири разноликоста на својот асортиман....

Ако цел ден седите пред компјутер, ќе завршите како куклата Ема

0
Ако луѓето не ја сменат работната средина и продолжат цели денови да поминуваат пред компјутер приковани за екраните, за 20 години може да имаат...

Капсулата на SpaceX успешно ја заврши мисијата и слета во Атлантскиот...

0
Капсулата Dragon на SpaceX успешно ја заврши својата мисија до Меѓународната вселенска станцица и совршено слета во Атлантскиот Океан. Малку поцрнетата, но инаку неоштетена...