-2.2 C
Skopje
четврток, јануари 27, 2022
Почетна Тагови лебдење

Таг: лебдење

Научници успеаја да ја откријат технологијата замислена во филмот „Враќање во...

Научници од Универзитетот Пенсилванија осмислија и создадоа прототип на технологијата која им овозможува на предметите да лебдат само со помош на енергија...

Ова е првиот лебдечки ранец во светот

Кога се патува авантуристички, без куфери и без да се носи целата покуќнина со нас, најпрактично е да се земе ранец и во него...

ArcaBoard е првиот вистински ховерборд

Компанијата Arca прима нарачки за нивниот производ-  ArcaBoard, кој според нив е ховерборд најсличен на ховербордите и технологијата од вториот дел од Враќање во...

Јапонска компанија направи ранец со кој луѓето ќе можат да скокаат...

Lunavity е ранец кој ја зголемува способноста за скокање на луѓето, а го направи тим од студенти од Универзитетот на Токио. Нивната инспирација ја...

НАЈПОПУЛАРНИ