16.8 C
Skopje
недела, мај 28, 2023
Почетна Тагови маичка

Таг: маичка

ВИДЕО: Маичка направена од алги и растенија се распаѓа за 12...

Vollebak е компанија за производство на облека која ја направи јакната што ја рефлектира секоја боја на сончевиот спектар. Компанијата сега креираше маичка користејќи...

Limitless Milk Shirt е првата маичка во светот направена од млеко

Секој ден индустријата за млеко фрла милиони литри млеко од различни причини. Еден стартап од Лос Анџелес го зема тоа млеко и го користи...

RepAir маичката го чисти воздухот додека ја носите

Италијанската модна компанија Kloters направи маичка со кратки ракави која го чисти воздухот преку специјално дизајниран додаток кој може да ги лови и да...

Маичка со која ќе ја учите анатомијата на човечкото тело во...

Секој што сака подобро да се запознае со човечкото срце или некој друг внатрешен орган сега не мора тоа да го учи од книги....

НАЈПОПУЛАРНИ