Почетна Тагови Макпрогрес

Таг: Макпрогрес

Макпрогрес отвара институт за истражување и развој

0
Институтот за истражување и развој на прехрамбена кондиторска технологија има задача да го поттикне и унапреди создавањето на специјализирани кадри кои понатаму со својата...

Винчини почна да извезува во Јужна Кореја

0
Покрај многубројните држави во кои извезува, Макпрогрес започна со извоз и во Јужна Кореја.  Нова земја каде потрошувачите може да вкусат од македонските производи...

Макпрогрес на еден од најважните саеми во САД, Summer Fancy Food...

0
Макпрогрес се претстави на најважниот саем од прехранбената индустрија во САД, Summer Fancy Food Show во Њујорк, што се одржа од 30 јуни до...

„Фантазија“ влезе на пазарот со модерен маркетинг пристап

0
Да се воведе нов бренд на пазарот воопшто не е едноставна работа. Тоа бара многу знаење, вештини и креативност да се изоди патот до...

Макпрогрес Виница е првата македонска компанија која ќе користи соларна енергија...

0
Македонска прехранбена компанија Макпрогрес Виница продолжува да биде пионер во поддршката на националната економија, иновативните технологии и општествената одговорност. Денес, Макпрогрес Виница официјално склучи...

Макпрогрес Виница – поддржувач на младите во нивниот професионален развој и...

0
Макпрогрес Виница ги подготви матурантите за донесување на нивните важни одлуки низ презентација на позитивните компаниски примери Компанијата Макпрогрес организираше отворен ден во ресторан...

Огромен интерес за производите на Макпрогрес на ISM 2018 – најголемиот...

0
  Макпрогрес имаше успешно саемско претставување на најголемиот светски саем за кондиторски производи – ISM 2018 во Келн, Германија.  Со постоечките дистрибутери и партнери беа...