Почетна Тагови Малезија

Таг: Малезија

Некстсенс добитник на престижната Глобална WITSA награда за ИКТ заслуги и...

0
На Светскиот конгрес за ИКТ кој се одржa вчера, 19. ноември 2020 во Пенонг, Малезија, на кој учествуваа визионери и деловни лидери од целиот...

Малезија им врати 3.700 тони отпад на богатите земји

0
Малезија на богатите земји им врати 150 контејнери со пластичен отпад и им порача дека нема да биде светска депонија. Откако Кина во 2018...

Научници од Малезија тврдат дека создале дигитални мириси кои ќе може...

0
Технологијата за дигитални мириси значи дека луѓето ќе можат да испраќаат секакви мириси преку пораки или преку апликации за запознавање. Истражувачи од Малезија тврдат...

Жителите на Малезија собираат пари преку crowdfunding за да го вратат...

0
Жители на Малезија одлучија да соберат пари за намалување на државниот долг кој моментно изнесува околу 80 отсто од БДП или околу 250 милијарди...

Научници именуваа новооткриен инсект по Леонардо ди Каприо

0
Залагањата за екологијата и заштита на животната средина на познатиот глумец Леонардо ди Каприо му донесоа ново признание: неговото име сега е дел од...