19 C
Skopje
петок, мај 7, 2021
Почетна Тагови марихуана

Таг: марихуана

Канаѓани пронајдоа начин да ја намалат емисијата на CO2 – градат...

Канаѓани пронајдоа начин да ја намалат емисијата на СО2 и истовремено да изградат одржливи и еколошки домови. Тие пронајдоа начин да ја...

Француска компанија прави биоразградливи маски за лице од марихуана

Оваа француска компанија правио биоразградливи маски за лице од марихуана. Маските се направени од компресирани влакна од марихуана, кои се сечат ласерски,...

Levi’s претстави нова линија производи направени од марихуана

Многу луѓе кога ќе слушнат тексас или фармерки веднаш помислуваат на компанијата Levi’s. Светски популарниот бренд е препознатлив насекаде, а сега бараа...

Во Австралија се печатат куќи направени од марихуана

Изгледа дека наскоро ќе можеме да живееме во 3Д печатени куќи направени од марихуана. Австралиска компанија сега 3Д печати биопластични ѕидови, подови...

Астронаутите на Меѓународната вселенска станица во 2020 година ќе одгледуваат марихуана

Изминатите месеци пишувавме за различни работи кои ќе се тестирата на Меѓународната вселенска станица - од вино и месо до печење колачи....

Во САД ќе се отвори првиот ресторан кој ќе продава производи...

Еден ресторан во Калифорнија ќе стане првиот угостителски објект во САД кој ќе продава производи направени со марихуана во својата редовна понуда. Lowell Cafe е...

Во иднина ќе живееме во куќи изградени со тули од марихуана?!

Одржливи се, отпорни на пожар, не држат влага и се карбонски негативни. Овие тули кои личат на лего коцки и полесно се градат затоа...

Ова се првите патики во светот направени од марихуана

Ова се DopeKicks, првите патики во светот направени од марихуана. Направени се од тип на канабис кој вообичаено расте на северната хемисфера и се...

Канадска компанија за производство на канабис користи измет од риби за...

Несекојдневната комбинација од слатководни риби и канабис овозможува развој на огромни плантажи со медицинска марихуана на компанијата Green Relief. Во подземни простории во Онтарио,...

Канада ја легализираше марихуаната

После Уругвај, Канада стана втората земја во светот која го легализираше канабисот, а продажбата почна синоќа на полноќ Уругвај досега беше единствената држава која...

НАЈПОПУЛАРНИ