Почетна Тагови материјал

Таг: материјал

ВИДЕО: Научници создадоа материјал кој менува бои за неколку секунди

0
Замислете да можете една иста чанта да ја носите во секоја пригода и со секаква гардероба, односно да одговара на секое ваше расположение. Научници...

Во иднина лозинките ќе бидат меморирани во вашата облека

0
Доколку не ви се допаѓа идејата да ви стават чип во раката каде што ќе се складираат лозинки за канцеларии и компјутери, еве друго...